Argan Yağı Hakkında Genel Bilgiler

Argan Yağının Kullanımı

Yüz Bakımı İçin Kullanım

Yüzünüzü temizledikten sonra avuç içinize sıkacağınız birkaç damla Argan yağını, yüzünüze ve boynunuza yavaşça ve oval hareketler ile masaj yaparak uygulayınız.

 

Vücut Bakımı İçin Kullanım

Ilık bir duştan sonra, her defasında avuç içinize sıkacağınız birkaç damla Argan yağını vucudunuzda ihtiyaç duyduğunuz bölgeye yavaşça ve oval hareketler ile masaj yaparak uygulayınız. Argan yağını vücudunuza uyguladıktan 30 dakika sonra isterseniz yeniden duş alabilirsiniz ya da duş almadan günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.  

 

El ve ayaklarımız vücudumuzda yaşlılık belirtilerinin en çabuk ve en derin görüldüğü bölgelerdir. Avuç içinize alacağınız birkaç damla Argan yağını parmaklarınız yardımıyla ellerinize veya ayaklarınıza, özellikle çatlak ve kuru alanlara masaj yaparak uygulayınız.

 

Saç Bakımı İçin Kullanım

Saçınız yıkadıktan sonra , her defasında avuc içinize sıkacağınız birkaç damla Argan yağını el ve parmaklarınız yardımıyla saçlarınıza ve saç derinize yavaş hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Bu uygulamadan sonra saçlarınızı nemli bir havlu ile sarınız ve bu şekilde bir saat kadar bekleyiniz. Daha sonra saçlarınızı yıkayınız.